AŞURE YE POSA DEĞİL!

Çok şükür ve maşallah bu yıl da aşuremi yaptım. Tüm sayfa arkadaşlarıma ikramımdır, herkes beğendiği kaseyi alsın. Bu şey gibi oldu biraz… Birinin sana gözyaşı emojisi gönderdiğinde “senin için üzülüyorum” dediğini sandığı gibi. Ya da kalp gönderdiğinde bir sevgi ifadesinde bulunduğunu zannetmesi gibi. Aşureyi yedin mi? Yiyemedin! O emojilerin, yazılanların, çizilenlerin anlamı da işte böyle.🤷🏻‍♀️Hiçbiri kalbe dokunmuyor. O yüzden yakın dostların birbirini instagram story’lerden takip etmesini doğru bulmuyorum. Burası yeni insanlar tanımak için. Gerçek dostlar senin hayatının dönüm noktalarını instagramdan öğrenmezler. Sen yazıp anlattığında onlar zaten biliyordur. Gerçek dostlar tam zamanında olması gerektiği yerde olurlar. 

Aman neyse konu bu değil! Yine sapsarı zerde gibi bir aşure yaptım çünkü beyaz aşure yapma geleneği batsın! Prof. Dr. Derya Unutmaz, kendisine yöneltilen bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek için ne yapalım? hangi vitaminleri  alalım? sorusuna şu şekilde cevap veriyor; “Bakın bu resimdeki aşurenin üstünde ve içinde ne varsa hepsi bağışıklık ve genel sağlık için mükemmel! Sadece şekere biraz dikkat!”

Koronadan korunmak için aşure ye ama beyaz aşure değil! Her bir malzemenin ayrı ayrı haşlanıp, suyunun lavaboya süzüldüğü, içeriğindeki tüm malzemenin besin değerini yitirdiği posaları değil! Özetle Dr. Unutmaz aşure yeyin diyor. Posa değil!

AŞURE YE POSA DEĞİL!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s