YELDA YÜKSEL Gerçek dostlar sen ağlarken gülemezler!

image1 (63)

Şahsen tanımadığım ancak şahsen tanıdığım çoğu insandan daha çok sevdiğim instagram karakterleri var. Benim için Yelda da böyle biriydi. Dünyadaki son gününde biraz onu anlatmak istiyorum.

Bir gün bile ağlamamış ve başına geleni sükunetle karşılamış bir insandı. Dostlarına teşekkür için çektiği ve benim bin beşyüz defa izlediğim videoda dahi gülüyor “Ne yapayım ben böyle biriyim. Hayatımın hiçbir evresinde ah ah vah vah edebilen bir insan olamadım.” diyordu. Hiçbir evresinde dediği evre; tüm tedavilerin başarısız olduğu ve artık yapacak hiçbir şeyin kalmadığı evre.😱 Gücüne hep hayrandım. Bu süreçte onun adına çok mutlu olduğum sahnelere tanık oldum.

Tüm tedavi süresince etrafında etten duvar ören dostlarını gördüm. O hastanede yatıyorken çocuklarını alıp; eğlendiren, Yelda’ya fotoğraf atıp onlar iyi merak etme diyerek onu mutlu hissettiren dostlar… Evini temizleyen, kemoterapi günlerinde hastaneye baskın yapıp ona küçük sürprizler hazırlayan dostlar… Her ne kadar farklı algılansa da kanser tek kişilik bir imtihan değildir! Tüm yakın çevreyi kapsar. Sen hastalıkla imtihan olurken dostların sana olan yaklaşımlarıyla imtihan olurlar. Çünkü hepimizin birbirimize karşı sorumlulukları var. Bırak senin için bir şey yapmayı sen ağlarken keyifli story atmaktan geri durmayan insancıklar ki asla insan değiller! Onlar bu sınavı kaybettiler! Gerçek dostlar sen ağlarken gülemezler! “Allah Teala Hazretleri diyor ki: ‘Ben, kulumun hakkımdaki zannı gibiyim!” Allah’ın gadabından korktuğumuz kadar merhametinden de emin olmalıyız. Ben Allah’ı cezalandırdığı yönüyle hayal etmiyorum. Benim Yaratıcım♥️ çok affeden, çok bağışlayandır. Yelda Allah’tan gelene öyle bir tevekkül sergiledi ki, ben onu cennet bahçelerinde koşarken hayal ediyorum. Sen ağlamadın madem biz de ağlamayacağız.🙏🏻Yattığın yer nur olsun güzel kadın.🙏🏻

YELDA YÜKSEL Gerçek dostlar sen ağlarken gülemezler!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s