Kanser olmak kimin imtihanıydı?

image1 (53)

Geçen sene bu zamanlar kafamda tek tel saçım yoktu, keldim! Tedavi bitiminden bir ay sonra “Hey merhaba, ben geldim!” demeye başladılar. Önceleri bildiğiniz bonus kafaydım. Hem kıvırcık hem de havalıydılar. O dönemde aynadaki aksimle  karşılaştığımda evde bir yabancı ile  karşılaşmışım gibi bir şaşkınlık yaşıyordum.🤣 Kendim kendime öyle yabancı geliyordu ki, sorsalar gördüğüm insanın ben olmadığına yemin edebilirdim.😀 🤣🤣 Peşinden kocaman gayri ihtiyari bir kahkaha geliyordu. Hem de her seferinde. Sanki ömrüm boyunca hiçbir şey için üzülmemişim gibi kocaman.🤗 Sonra uzadıkça uçları lüle lüle de olsa daha düz bir forma kavuştular. Bir de ışık hızıyla uzadılar. Hatta daha şimdiden omuz hizamı aştılar diyebilirim. Hatırlıyorum da  saçlarım ilk dökülmeye başladığında ne çok ağlamıştım, bugün olsa yine çok ağlardım ama kel olmanın konforuna alışmak diye de bir şey varmış onu anladım. Saçlarımla çok zorlanıyorum. Sabah eşime dedim ki; saçlarımı keser misin? Ayak bileğime güvensem kuaföre gideceğim ama hiç gözüm almıyor.”

Bana dedi ki; “O saçları keserken çok gözyaşı döktüm ben, bir daha kesmem!” 😭😭😭

İnsan yaşarken bir tek kendi üzülüyormuş sanıyor ama öyle değil. Çok düşündüm, kanser olmak kimin imtihanıydı? Benim imtihanım mı? Eşimin mi? Annemin ya da babamın mı? Oğlumun? Hatta kardeşimin imtihanı mı? En çok kim korktu? En çok hangimiz acı çektik? Bu sadece benim imtihanım olamaz değil mi? Allah’ım eğer kanser cennet için bir vesileyse bence ailecek gelmeliyiz. Mümkünse benimle birlikte üzülen arkadaşlarımı da getirmek istiyorum. Üzülmeyenler için yapabilecek bir şeyim yok.😬 Kusura bakmayınız😀 çok özür diliyorum.🤣🤣 Üzülenler için liste oluşturuyorum, lütfen kayıt yaptırınız.😀🤣🤣

Kanser olmak kimin imtihanıydı?” için 4 yorum

 1. Eğer içindeki Allahıı unutur, onu duyamazsan, direksiyonda sadece kendinin olduğunu düşünürsen Allah gelir ve direksiyona kendi geçer. Sonra sana teker teker neyi unuttuğunu hatırlatır.
  Bizi çok seven Allah yine bizi çok sevdiği için yaşamımızın gidişine yön vermek için gelir.
  Kendini sevmeyi unuttuğunu sana böyle hatırlatır.
  Bir daha unutma içindeki Allahı kendini çok sev diye yapar bunu.
  Kendini çok sev Şenay.

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s