EYVAH KANSER

IMG_8248

En çok böyle zamanlarda ışınlanmanın mümkün olabildiğine inanıyorum. Ağlaya zırlaya girdiğim yapamayacağım ben geri çıkarın diye tutturduğum, radyoloji uzmanlarının çattık diye düşünüp; sinir stres olduğu o kapalı kutucuğa girdiğim ve gözlerimi kapadığım an bambaşka bir yerde bambaşka bir zamanda buluyorum kendimi. Biliyor musunuz? hastanedeki hasta yataklarının o yan parmaklıklarını dahi kaldırtmıyorum ben. O yatağın içinde dahi nefesim kesiliyor benim, boğulacağım zannediyorum. O yüzden mr cihazının içinde geçirebildiğim her dakika için kendimle gurur duydum.

Neyse bugün çok kötü bir gün geçirdim. O kadar emindim ki raporlarımın temiz çıktığından. 10 gündür elimin altında olmasına rağmen açıp okumamıştım. Eşim zorlamasa iğne gününe kadar doktora dahi gitmeyecektim. Meğer apaçık yazıyormuş kemiğe yaptığından şüphe ediyoruz ileri tetkik yapılsın diye. Bugün doktor söyleyince başımdan kaynar sular döküldü. Doktorum; “hiç mi ağrın yok senin? Benimle niye paylaşmadın?” deyince “benim ağrım hep var. Kemik ağrılarını ilaçlar yapıyor, sırt ağrılarım da yayları eskimiş yatağımdan kaynaklanıyor diye düşünüyordum.” dedim. Bana dedi ki; “Dilerim dediğin gibidir, inşallah kanser geri dönmemiştir. Sana söz tahlil sonuçların iyi gelirse yatağını ben yenileyeceğim.”😀 Dedim “Eyvah! Kanser ciddi ciddi geri döndü herhalde.”
Düşünsenize tedaviniz daha Mayıs’ta bitmiş henüz üstünden 1 yıl dahi geçmeden kanser geri dönüyor. Psikolojik açıdan müthiş bir yıkım. Benim gibi zayıf karakterli bir insan nasıl toplanır? Kendine, iyileşeceğine nasıl inanır da hayata tutunur? Tabii duyunca hastaneyi birbirine kattım. İçeride, asansörde, kapının önünde, otoparkta hastanenin mümkün olabilecek her bir köşesinde bağıra bağıra ağladım. Farklı bölümlerin doktorları dahi beni yatıştırmak için seferber oldular. Bir de tutup bana “sen çok güçlüsün” diyorsunuz. Ha haa😀😀 çok esprilisiniz. Neyse eve geldik eşim karşımda kıvranıp duruyor. Dedim ki fazla sıkmadın mı kendini? Hadi bir rahat bırak, bir ağla açılırsın. Dememle hıçkırıklara boğulması bir oldu. Bir de eşimle Birbirimize sarılıp ağladık. “Sakın ölme” dedi bana, “beni yalnız bırakma.” 😭😭
2 hafta kadar önce rüyamda yengemi

görmüştüm. Kuzenimden bahsederek onu kaybettik dedi. Artık yaşamıyor. Uyandığımda müthiş bir huzursuzluk hissettim. Dedim bir şey çıkacak bunun altından ama ne? Bugün doktorum kanserin skolyoz kemiğine sıçramış olduğunu tahmin ediyoruz deyince kafama dank etti. Kuzenimde skolyoz kemiği eğriliği var. Ben onu rüyamda ölmüş görüyorum peşinden doktor bana kanser skolyoz kemiğinden geri döndü diyor. Siz olsanız ne düşünürsünüz? Dedim eyvah! Ciddi ciddi ölüyorum ben. Buraya kadarmış.😭😭
Neyse bugün mr için hastaneye gittik. Karı koca ikimizin de gözleri ağlamaktan şişmiş, ayakta zor duruyoruz. Her sorana, her geçmiş olsun diyene kanser kemiklerime sıçramış deyip tekrar ağlıyorum. Radyoloji uzmanı beni içeri aldı. 1.5 saat bunun içinde duramam ben diye bir de orada ağladım. Eşimin de içeride yanımda durması ve çekim boyunca ayağımı tutması şartıyla mr çektirmeyi kabul ettim. Sedyeye yattım ve gözlerimi sımsıkı kapadım. Zaten gerisini biliyorsunuz.
Sonuç olarak görevli arkadaş dedi ki; “ben kansere rastlamadım. Eşin de perişan halde. Şimdi siz kafanızda kurup kurup ağlayacaksınız. Kesin rapor Cuma günü çıkacak ama bence kanser yok. Gidin evinize güzel bir uyku çekin!”😀 Umarım bizi kandırmamışsındır!  Kandırdıysan bile Allah razı olsun. 5 gün nasıl bekleyecektim ben? Bugün bir arkadaşım da şöyle bir yorum yapmıştı; “Kullandığımız ilaçların kemikte oluşturduğu hasarı kanser olarak değerlendirebiliyorlar. Ben de aynısını yaşadım ama temiz çıktı!” Umarım öyledir, umarım görevli arkadaş halimize acıyıp bizi kandırmamıştır. Ben doğru olduğunu kabul etmek istiyorum. Allahım inşallah🙏🏻 amin. Dua eden herkese teşekkür ederim. Duanın değiştiremeyeceği hiçbir sonuç yok. Allah hepinizden razı olsun.

EYVAH KANSER” için 6 yorum

  1. “Eşimin de içeride yanımda durması ve çekim boyunca ayağımı tutması şartıyla mr çektirmeyi kabul ettim..”
    şu cümleniz beni öyle bir sarstı ki.. yutkundum.. hafif bir gülümseme eşliğinde göz yaşları..
    ne de güzel ifade ediyorsunuz kendinizi, içinizi.. Allah şafi ismi ile muamele etsin size, bize hepimize..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s