ARTIK BEN DEME ZAMANI

image1 (48)

Dün yine hastanedeydim. Son iki yılımın bilmem kaçıncı “mr”ını çekildim. Biliyorsunuz!  Kapalı, karanlık, sıkışık alanlarda korkuyorum ben. Her ne kadar bu benim hayatımın rutini haline gelse de henüz bu durumla barışamadım.

Bu konuyla alakalı ilk tanı aldığım zamanlarda yaptığım şeyler aklıma geldikçe gülüyorum.😀

Eskiden bir insanın kanser olduğunu anlatacaksam arkasına “ölmek üzereymiş” eklerdim.😀 Çünkü kanser ölmek demekti benim için. Hatta kendi durumumu ilk öğrendiğimde hemen öleceğimden o kadar emindim ki, kendimi yeni hayatıma hazırlamaya karar vermiştim. Bizim evde bir oda var. Normal şartlarda üzerine para verseler uyumayı tercih etmeyeceğim kadar ürkünç. Çünkü dar, karanlık, sıkışık, küçük, minicik… Mr cihazı gibi işte.😀 Kanser olduğumu öğrendiğimde ilk yaptığım şey o odaya yerleşmek oldu.😀Tam bir ay o odada tek başıma kaldım. O karanlığı ve sıkışıklığı hissedebilmek için kapıyı da örtüyordum. Benim gibi korku filmlerini izleyip izleyip; kafada kuran ve her şeyden korkan biri için çok büyük bir olay. Böylece kendimi kabir hayatına hazırlıyorum sanıyordum.🤣Bir gece öyle çok rahatsızlandım ki, iki defa acillik oldum. İşte o gün ölümü ne kadar hafife aldığımı anladım. Ölüm bu değil. Karanlık bir kabirden çok daha ötesi ve günaydın Şeno😀O gece eriştiğim o sırrı başka bir gün ayrıca anlatacağım. Şimdi diyeceklerim bunlar değil.

Ağzımızdan çıkan her bir kelimenin gerçekleşebilme potansiyeline olan inancımdan sebep, iyiyi daha çok anmak için gayret sarfediyorum.

İmam Maturidi bu konuda; “Kader söyledikleriniz ile müvekkeldir. O yüzden söylediğiniz kelimeleri güzel seçin ve dikkat edin!” demiştir.  Okuduğum bu cümlelerin üzerine Dogs Of Berlin’de de şu cümleler geçince tamam dedim. Sözlerine dikkat et Şeno.🙌🏻Dizide kadın adama dedi ki; “Bana söz ver!”

Adam; “Ama bunun şu an gerçekleşmesi mümkün değil!”

Kadın; “Olsun! Sen yine de söz ver. Sözde keramet vardır!”

Yazının özü söz söylemekle alakalı gibi görünse de aslında anlatmaya çalıştığım şey; ölüme küçük bir odaya kapanarak hazırlanmaya çalışan birinden aklı selim davranmasını beklemeyin demekti. Alttan alınmayı, zarafeti  unutun. Biraz da siz incelikli düşünün. Bence bunun şimdi, şu an tam zamanı. Hayat zaten iyi davranmadı. Kolaylaştıramayacaksanız da zorlaştırmayın! Bu saatten sonra hiç kimseye kırılmıyormuşum gibi davranmak istemiyorum. Ayrıca kaybetmekten korktuğum hiç kimse yok. Dolayısıyla kimseyi nazlayamayacağım. Tüm kabalığıma rağmen yanımda olan tüm dostlarıma kocaman sevgilerimi sunuyorum.😘Psikoloğumun sözlerini de dikkate alarak diyorum ki; Artık ben deme zamanı!

ARTIK BEN DEME ZAMANI” için 6 yorum

  1. Şifalar olsun. Bu arada insan kendi için istediği şeyi dışarı yansıtır- verir. Güven istiyorsa çok güvenilir olur veya çok nazik olunmasını istiyorsa etrafına nazik olur.
    Söz çok önemli ve hissedilen duygularda öyle. Onları yok saymak değil, onlarla beraber tekrar toparlanmak. Belli ki siz de bu yoldasınız. Her şey çok daha iyi olsun, sevgiler.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s