Yeni hayatımla başa çıkmaya çalışıyorum

 

image1 (34)

Öyle bir zaman geliyor ki, kendi hayatının bile seyircisi oluyorsun. Yaşantının yönünü senin adına tayin ediyorlar ve sana sadece plana uymak kalıyor. Bunu bir masanın etrafında oturmuş; doktorun ağzından dökülecek bir kaç cümlenin tedirginliğiyle beklerken anladım. Hayat senin hayatın ama direksiyonda doktorun var.😀 Birazdan kendisinden 21 Mayıs 2017’nin ilk kemoterapi tarihim olduğunu öğrenecektim.

Hem de 17. evlilik yıldönümümüzde… Saçımı, başımı, kaşımı döküp beni bambaşka bir insana çevirecek ilk dozu alacaktım.😕 Bir sene önce bana bugünü hayal et deselerdi eşim eve çiçekle gelir derdim😢 ya da en fazla dışarıda bir yemek yeriz. Hatta eşim bana; “Her şeyimizi satıp savdım, hadi kalk hazırlan dünya turuna çıkıyoruz deseydi bile bu kemoterapi görecek olmamdan daha kuvvetli bir ihtimaldi. Çünkü o bir ev kuşu, gezmeyi hiç sevmez ki!😕 Şu dünyada benim kanser olmam kadar saçma bir şey daha yok. 😕 Hala inanamıyorum.

Pek tabii ki doktorum, o günün evlenme yıldönümümüz olduğunu öğrenince bütün planı değiştirdi. Çünkü 21 Mayıs mutlu hatırlanmayı hak ediyor öyle değil mi? Hem kim evlilik yıldönümünde kemoterapiye başlamak ister ki?

Bugün 21 Mayıs 2018, 18. evlilik yıldönümümüz. Şu anda hastanede kanser  taramasından geçiyor olmam gerekiyordu. Sabah uyandım ve bugün bizim günümüz, mutlu hatırlanmayı hak ediyor dedim😢 randevuma gitmedim.😀Seneye bugünü yaşar mıyız? Yaşarsak bizi neler bekliyor kestiremiyorum ama şunu biliyorum; Allah beni seviyor ve bunda da vardır bir hayır. Şimdi göremiyorum ama ileride anlayacağıma eminim.😀Bakınız Muhyiddin Şekur bu konuda ne diyor; “Neredeysen orada ol! Geleceği çok fazla düşünüp durma. Mutluysan da, acı çekiyorsan da bununla yüzleş. Ne dediğimi duyuyor musun? Başa çıkmayı öğrenmen lazım.”😀😀😀 Yeni hayatımla başa çıkmaya çalışıyorum.😀😀

#happyaniversary #kemoterapi #canser

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s