YARIN OKULLAR AÇILIYOR

image1 (7)

Yarın açılacak okullar için tüm anne babalardan bir ricam var. Abartmayın! Geçen 23 Nisan’da oğlumun yanında değildim çünkü hastanedeydim. Karne alırken yanında değildim çünkü hastanede kemoterapideydim. Okulun ilk günü yine oğlumun yanında olamayacağım çünkü hastanede olacağım. Bir çocuk için bu nasıl bir psikolojik gerilim, farkında mısınız?

Müzisyen annenin bloğunda bu durumu anlatan çok güzel bir yazı var. Der ki; hamileliğimin sonlandırılacağını öğrendiğim gün içeriden sevinçle bir anne adayı çıktı. O telefonda aile bireyleriyle mutlu haberi paylaşırken benim sessiz gözyaşlarım hıçkırığa dönüştü. İşte o gün anladım ki; hastanede sadece güzel haberler alınmıyor. Yaşadığım bu olay bana ulu orta çok sevinmemem gerektiğini öğretti.

İnsanlar ne ile mücadele ediyor hiçbirimiz bilmiyoruz.

Hem tüm yaz çocuğunuzu iPad’e hapsettiniz. Arkadaşlarınızla WhatsApp’tan saatlerce yazıştınız ama çocuğunuzla vakit geçiremeyecek kadar yoğundunuz. Çocuğunuz her bir şey demeye çalıştığında sesinizi yükseltip onu susturdunuz. Şimdi Contemporary İstanbul’da muhteşem bir sergi var ama evde oturuyorsunuz. Çocuğunuza neler katar kafa bile yormuyorsunuz. 1 hafta çocuğunuzu otelin havuzuna soktunuz diye görevinizi yaptığınızı mı zannediyorsunuz? Çocuk bu yaz hangi etkinlikleri takip etti? En son hangi oyuna gittiniz mesela? Şimdi birden sevgi pıtırcığına dönüşmeyin. Farklı farklı sebeplerden anne babası yanında olamayacak çocuklar var. O minik yürekleri acıtmayın!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s