EN ÇOK KİME DEĞER VERİYORSUN?

IMG_7081.JPG
Penceremde hüzün

Senin her şeyini koşa koşa gidip anlattığın kişinin her şeyini en son sen mi öğreniyorsun? Öyleyse o kalpteki yerini sorgula. Senin için anlamı olan günleri atlayıp başkalarıyla mı coşuyor? Öyleyse değerini sorgula. İhtiyaç duyduğunda sende, sen ihtiyaç duyduğunda başka gönüllerde mi eğleniyor? Sil gitsin.

Gelgitli bir ruh halinden ve onca yorgunluktan sonra insan kendi iç dünyasında dinlenmeyi öğreniyor. Çünkü insanın insana verdiği yorgunluk hiçbir şeye benzemiyor. Tüm yaralarını kendin sar, kendinle yetin. Zaten gördüğün onca vefasızlıktan sonra yalnızlığı dileyeceksin.

Her bir tuğlasını kendi ördüğün modern hapishanende, tüm dış dünya ile bağlantını kesip sosyal medyaya dadandığında kendinle baş başa kaldığını mı sanıyorsun? Sen sadece yakın çevrenden kaçıyorsun. Sahi en çok kime değer veriyorsun? En zor zamanlarında omzunda teselli bulduğunu mu?, derdinle dertlenen, başarında gururlananı mı?, ihtiyaç anında davetsiz koşan, eksik kapatanı mı? Ben söyleyeyim istersen.  Sen en çok bunları yaptığın kişiyi seviyorsun. En çok koştuğun, her anında yanında olduğun, en çok emek verdiğini seviyorsun değil mi? Aslında sen de en çok kendini seviyorsun her insan gibi, kendi emeğini seviyorsun. Çünkü bencilsin ey insan. Her geçen gün daha da bencilleşiyorsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s