BİR SÜNNET HİKAYESİ

img_4936

Uykusuz geçen gecenin sonunda tam olarak hissettiğim şey pişmanlıktan öleceğimdi. Oğlumuz korkuyor diye aşı yaptırmaya bile 4 kişi gitmek zorunda kaldığımızı düşündükçe nefes almakta zorlandım. Bebekken kıyamam dediğim evladıma asıl eziyeti şimdi yapıyordum. Kim bilir psikolojisi nasıl etkilenecekti? Neden bebekken sünnet yaptırmam hususunda uyarılmamıştım? Neden üstüne vazife olmayan konularda fikir beyan edenler bu konuda susmuştu? Gerçi doktorumuz Metin Kuş, sünnet için en doğru zamanın 7 yaş olduğunu, kendi çocuğunun sünneti için de bu yaşı beklediğini söyledi. Rahatladım mı? Evet. Operasyon sıkıntısız bittiğinde rahatladım. Survivor yarışmasının da doktoru olan Metin Bey’i Türkiye’ye dönmesi için 2 ay beklememize değmişti. Sayesinde ilk defa yarışmanın finalini sabırsızlıkla takip etmiştik. Doktorumuzun telkinleriyle güle oynaya odaya girdik, oğlum güle oynaya masaya yattı. Çok şükür.

img_4929

Bugün gideceğiniz pek çok büyük hastane lokal anestezi ile sünnet yapmayı reddediyor. Çok küçük bir ihtimal dahi olsa gelişebilecek komplikasyonları düşündükçe genel anestezi ile yapılacak sünneti de benim aklım almıyor. Bu durumda hem iyi bir uzman bulmanız hem de bu uzmanın klasik sünnet yapıyor olması gerekiyor. İşte bu yüzden Metin Bey diyorum. Bir de Pansumanı Galatasaraylı sargı bezi ile yapmamış olsa vallahi iyi adam. 😂 😂 Hem oğluma dedi ki; “canını yakarsam sana söz Fenerbahçeli olacağım.” Bizimki yalandan bir iki bağırdı. Uyanık.

Bu arada 2 yaşına kadar olan süreçte sünnet ettirmemişseniz 7 yaşına kadar beklemek durumunda kalıyorsunuz. Hem uzmanlar hem de din alimleri bu 2 ile 7 yaş arasında yapılacak sünnetin çocukta psikolojik sorunlara yol açabileceğini söylüyorlar ve önermiyorlar. Çok şükür 🙏🏻Kendimi uzun zamandan beri ilk defa rahatlamış ve özgür hissediyorum. Allah’ım ne güzel bir gün. Merhaba. 🙋🏻

BİR SÜNNET HİKAYESİ” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s